İSTANBUL HAREKETLİ KARADENİZ TURU - Tur Programı

17/05/2021 20:00 da İstanbul'dan Sinop'a hareket

Kalkış Noktalarımız;

 • 20:00 TAKSİM
 • 21:00 ATAŞEHİR
 • 22:30 GEBZE
 • 00:15 KOCAELİ
 • 01:30 BOLU

 

1.GÜN 18/05/2021

Sabah saat 07:00 da Sinop a varıyoruz kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde tam bir doğa harikası olan Erfelek Tatlıca şelalelerine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dakika sonra tam 29 şelaleden oluşan Erfelek şelaleleri karşılıyor bizleri. İsteğe bağlı olarak şelaleye tırmanma yapabiliriz. Tırmanmak istemeyenler Ormanın içinde olan patikadan şelalelerin sonundaki  tatlı ayrancıya varabilirler. Eğlenceli tırmanışımızın ardından yemyeşil ormanın içindeki patikadan piknik alanına iniyoruz. Şelaleye karşı bir öğle yemeği yedikten sonra Sinop gezimize devam ediyoruz. Efsaneler şehri Sinope… Rivayetlere göre Amazon Kralı Şu anki  adı ile Sinop'a geliyor, burayı çok seviyor ve  kraliçesi Sinope'nin adını bu yere veriyor. Birçok efsaneye konu olan Sinop turumuzda ; tarihi Selçuklulara Dayanan ve Sabahattin Ali gibi yazarların da yattığı Tarihi Sinop Cezaevi, yine Selçuklular dönemine ait Sinop Kalesi, adını meşhur Selçuklu padişahı Sultan Alâeddin den alan Sinop un en büyük camisi olan  Büyük Camii diğer adı  ile Alâeddin  Camii, M.Ö.  412li yıllarda Sinop ta doğduğu rivayet edilen antik çağ filozofu  Diyojen (diogenes) heykeli, buzul aşındırması ile oluşan doğal bir güzellik olan Hamsilos koyu ve ardından birçok yeri gezdikten sonra  konaklama ve akşam yemeği için otelimize giriş yapıyoruz.

 Yemek Bilgisi : Sabah Kahvaltısı ( Ekstra )

                           Öğle Yemeği        ( Ekstra )

                           Akşam yemeği     ( Dahil )

 

2.GÜN 19/05/2021

Sabah kahvaltımızın ardından Trabzon a gitmek üzere 08:00 da yola çıkıyoruz. Samsun da Bandırma vapuru ve  Ordu teleferik gezintisi için Orduya gidiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında  Giresun'un yeni gözdesi Mavi akan Nehir'in görsel güzelliği ile Mavi Gölü ziyareti ve Kuzulan şelalesi gezilerimizin  ardından konaklama ve akşam yemeği için Trabzon'daki otelimize giriş yapıyoruz.

 

 Yemek Bilgisi : Sabah Kahvaltısı ( Dahil )

                            Öğle Yemeği        ( Ekstra )

                            Akşam yemeği     ( Dahil )

 

3.GÜN 20/05/2021

Sabah kahvaltımızın ardından Uzungöl e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saat sonra Uzungöle varıyoruz. Trabzon un vazgeçilmez adresi olan Uzungöl;  Yamaçlardan düşen kayaların Haldizer deresinin önünü keserek oluşmuştur. Doğanın bize özenle sunduğu muhteşem manzaraları keşfettikten sonra 2 buçuk saat süren yolculuğumuzun ardından yeşilin her bir tonunu bizlere ayrı ayrı sunan, coşkun akan deresinden adını almış Fırtına vadisinden geçiyoruz. Vadiyi ayaklarımızın altına seren Zil Kaleye çıkıyoruz. Yapımının Trabzon  imparatorluğuna ait olduğu düşünülen bu kaleden şahit olacağımız  görüntü karşısında hayran olmamak içten değil. Rotamız şimdi de Karadeniz'in bizlere özenle sunduğu Ayder yaylası. Doğal tabiat parkı olarak sayılan Ayder yaylasına varıyoruz. İçerisinde bulunan şifalı kaplıcaları ile diğer yaylalardan daha farklı kılıyor kendisini. Nefes kesecek güzelliklere şahit olmak isteyenlerin adresidir  Ayder yaylası. Adeta bizlere kartpostal karelerini andıracak güzelliklere şahit olacağız turumuzda.  Bu gezintimizin adından konaklama ve akşam yemeği için otelimize giriş yapıyoruz.

Yemek Bilgisi : Sabah Kahvaltısı  ( Dahil )

                           Öğle Yemeği        ( Ekstra )

                            Akşam yemeği    ( Dahil )

 

4.GÜN 21/05/2021

Sabah kahvaltımızın ardından Artvin in meşhur şelalesi Mençuna şelalesine doğru yola çıkıyoruz. Ardında Karadeniz in Kara incisi, tabiat koruma alanı olan Borçka Karagöl e vardığımızda kayın ve çam ağaçları arasında bizleri büyüleyecek güzellikte duran Karagöl tüm ihtişamı ile bizleri karşılayacak. Bolca fotoğraf karesi yakalayabileceğimiz  bu güzellik karşısında hayran olmamak içten değil. Bu güzel günün ardından konaklama ve akşam yemeği için Trabzon'daki otelimize hareket ediyoruz.

Yemek Bilgisi : Sabah Kahvaltısı ( Dahil )

                          Öğle Yemeği     ( Ekstra )

                         Akşam yemeği    ( Dahil )

 

5.GÜN 22/05/2021

Sabah kahvaltımızın ardından;  Bu günkü turumuzda; Atatürk için 20. YY başlarında yaptırılan, yeşillikler içerisinde  Atatürk Köşkü, Hıristiyanlık dininin en büyük imarelerinden biri olarak adlandırdıkları ve hüküm sürdükleri her yere yaptırdıkları fakat şimdilerde cami olarak kullanılan Ayasofya Müzesi (camii), güzel bir öğle yemeğinden sonra Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı gezimizle turumuza sonlandırıyor ve sizleri diğer turlarımızda tekrar görmek ümidiyle uğurluyoruz.

 

Yemek Bilgisi :   Sabah Kahvaltısı  ( Dahil )

                           Öğle Yemeği        ( Ekstra )

                           Akşam yemeği     ( Ekstra)

 

İstanbul varış günü 23/05/2021

 

 

DAHİL HİZMETLER

 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Araç Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Müze ve Ören yerleri araç giriş ücretleri

HARİÇ HİZMETLER

 • Oteldeki Ekstra Harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören Yerleri Kişi Giriş Ücretleri
Tur Takvimi
Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.
17.05.2021 - 23.05.2021

07.06.2021 - 13.06.2021

05.07.2021 - 11.07.2021

Fiyat Bilgisi
Bu tur için fiyat bilgisi aşağıda listelenmiştir.
 • Peşin Fiyat 2,000.00
 • 7-11 yaş : %50 indirimli
 • Erken Rezervasyon İndirimi : %10 indirimli
Önemli Notlar
Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.
 • İçinde bulunduğumuz Pandemi döneminde gerekli önlemler ve temizlik uygulamaları tur içerisinde bulunan her destinasyonumuz da titizlikle gerçekleşmektedir.
 • Bölgede yağış yoğunluğu fazla olmasından dolayı katılımcılarımızın yanlarında yağmurluk ve şemsiye bulundurması gezimizin sorunsuz tamamlanması sağlayacaktır.
 • Seyahat öncesi gerekli bilgi ve sorularınız için bizlerle iletişime geçmeniz ricadır.